1. Polska
 2. Command™
 3. Jak używać Command
Haczyki i rzepy Command™ na ścianie w kuchni

Jak korzystać z haczyków i rzepów Command™

Klej Command™ mocno się trzyma różnych powierzchni, w tym drewna, płytek i szkła oraz pomalowanych ścian. Dzięki technologii stretch-release 3M można go łatwo usunąć, nie pozostawiając pęknięć, dziur, uszkodzonego tynku ani lepkiego osadu.

PRZEJDŹ DO FILMÓW „KROK PO KROKU”

Naucz się używać naszych produktów, korzystając z filmów i instrukcji „krok po kroku”.

Najpierw określ, których typów produktów Command™ używasz:


Dowiedz się, jak prawidłowo używać haczyków i rzepów Command™!

Obejrzyj nasze krótkie filmy z instrukcjami „krok po kroku” pokazujące, jak prawidłowo używać haczyków Command™ i zdejmować je bez uszkadzania ściany.

NAJWAŻNIEJSZE PORADY: Przed powieszeniem obrazu trzeba odczekać godzinę. Podczas zdejmowania pociągnij powoli wzdłuż powierzchni.

 • Kobieta pokazująca, jak prawidłowo używać haczyków Command™
  Jak używać haczyków Command™ — wideo
 • Kobieta pokazująca, jak prawidłowo zdejmować haczyki Command™
  Jak zdejmować haczyki Command™ – wideo

Przewodnik „krok po kroku”: Jak używać haczyków Command™

Przeczytaj nasz przewodnik „krok po kroku” zawierający instrukcje, jak używać haczyków Command™. Dzięki niemu użyjesz ich prawidłowo już za pierwszym razem.

Ważne wskazówki, których należy przestrzegać podczas stosowania haczyków Command™: Odczekaj 7 dni po malowaniu powierzchni przed zastosowaniem. Nie wieszaj nad łóżkami. Nie stosuj na tapetach, powierzchniach winylowych lub innych delikatnych lub słabych powierzchniach. Nie używaj do wieszania cennych przedmiotów. Do użytku wewnętrznego w temperaturach od +10°C do +40°C. Nieprzestrzeganie instrukcji może doprowadzić do powstania szkód.

Krok 1: Przygotowanie

 • Oczyszczenie ściany w celu przygotowania do użycia haczyków Command™ – ikona

  Najpierw przetrzyj delikatnie ścianę spirytusem. Nie używaj domowych środków czyszczących, takich jak ściereczki lub spraye, ponieważ pozostawiają po sobie śliski osad.

 • Ikona pokazująca, jak oddzielić paski Command™ i usunąć czerwony papier ochronny

  Rozdziel paski i usuń czerwony papierek ochronny. Dociśnij pasek do tylnej części haczyka.

 • Ikona pokazująca, jak mocno docisnąć haczyk Command™ do ściany przez około 30 sekund.

  Teraz mocno dociskaj haczyk do ściany przez około 30 sekund. Im mocniej dociśniesz, tym lepsze będzie połączenie kleju z powierzchnią.

Krok 2: Aplikacja

 • Ikona pokazująca, jak wysunąć haczyk Command™ z podstawy

  Aby uzyskać maksymalną przyczepność, wysuń haczyk lekko do góry.

 • Ikona pokazująca, jak mocno docisnąć haczyk Command™ do ściany przez 30 sekund.

  Następnie mocno dociskaj podstawę do ściany przez kolejne 30 sekund.

 • Ikona pokazująca, jak ponownie wsunąć haczyk Command™

  Wsuń haczyk z powrotem. Odczekaj godzinę przed zawieszeniem czegokolwiek na haczyku. To pozwoli na maksymalne utwardzenie kleju. Sprawdź na opakowaniu dopuszczalne limity obciążeń.

Krok 3: Zdejmowanie

 • Ikona pokazująca, jak przesunąć haczyk Command™, tak aby wystawał poza rzep

  Jeśli nie widzisz paska Command™ wystającego z podstawy haczyka, wysuń haczyk, aby odsłonić podstawę i pasek.

 • Ikona pokazująca, jak delikatnie przytrzymać podstawę haczyka Command™ na miejscu

  Przytrzymaj delikatnie podstawę, nie dociskając jej do ściany.

 • Ikona pokazująca, że nie należy nigdy ciągnąć rzepu Command™ do siebie.

  Pamiętaj, aby nigdy nie ciągnąć paska do siebie. Zawsze ciągnij w dół, najwolniej jak się da.

 • Ikona pokazująca powolne rozciąganie rzepu Command™

  Powoli rozciągaj pasek prosto do dołu, opierając rękę na ścianie. Rozciągaj pasek do 30 cm, aż haczyk się odklei.


Jak zamocować haczyk Command™ z przezroczystymi paskami

Przeczytaj nasz przewodnik „krok po kroku” zawierający schematy pokazujące, jak używać haczyków Command™ z przezroczystymi paskami. Dzięki niemu użyjesz ich prawidłowo już za pierwszym razem.

Haczyki Command™ z przezroczystymi paskami są zupełnie niewidoczne, dzięki czemu możesz wyeksponować to, co naprawdę się liczy – swoją dekorację – a nie sposób jej zamocowania. Aby prawidłowo nałożyć przezroczysty pasek, należy najpierw przyłożyć go do ściany. Dzieje się tak, ponieważ paski przezroczyste Command™ są cieńsze i bardziej płaskie (bardziej przypominają taśmę niż pasek piankowy), przez co wymagają nieco bardziej bezpośredniego docisku, aby uzyskać pełną przyczepność do ściany.

Krok 1: Przygotowanie i aplikacja

 • 332 Ikona przedstawiająca czyszczenie ściany w celu użycia przezroczystego haczyka Command™

  Paski przezroczyste najlepiej utrzymują się na gładkich powierzchniach. Przetrzyj delikatnie ścianę spirytusem. Nie używaj domowych środków czyszczących, takich jak ściereczki lub spraye, ponieważ pozostawiają po sobie śliski osad.

 • Ikona pokazująca, jak oddzielić paski Command™ i usunąć czarny papierek ochronny

  Oddziel paski i usuń czarny papierek zabezpieczający – jest on oznaczony napisem „Do ściany”. Teraz dociśnij paski bezpośrednio do ściany w miejscu, w którym chcesz zawiesić haczyk. Dociskaj pasek na całej długości przez 30 sekund.

 • Ikona – jak usunąć niebieski papierek ochronny i docisnąć haczyk Command™ do ściany.

  Teraz usuń niebieski papierek i mocno dociskaj haczyk do paska przez około 30 sekund. Im mocniej dociśniesz, tym lepsze będzie połączenie kleju z powierzchnią. Odczekaj godzinę przed zawieszeniem czegokolwiek na haczyku. To pozwoli na maksymalne utwardzenie kleju. Sprawdź opakowanie pod kątem prawidłowych limitów wagi.

Krok 2: Zdejmowanie

 • Ikona pokazująca, jak delikatnie przytrzymać haczyk Command™ na miejscu

  Przytrzymaj delikatnie haczyk, nie dociskając go do ściany.

 • Ikona pokazująca, aby nigdy nie ciągnąć rzepu Command™ do siebie.

  Pamiętaj, aby nigdy nie ciągnąć paska do siebie. Zawsze ciągnij w dół, najwolniej jak się da.

 • Ikona pokazująca powolne rozciąganie paska Command™ wzdłuż powierzchni.

  Powoli rozciągaj pasek prosto do dołu, opierając rękę na ścianie. Rozciągaj pasek do 30 cm, aż haczyk się odklei.

Na jakich powierzchniach mogę używać rzepów Command™ bez powodowania uszkodzeń?

 • Są idealne do powierzchni, w których bardzo trudno się wierci!

  Klej Command™ mocno się trzyma różnych powierzchni, w tym pomalowanych ścian oraz ścian, w których trudno się wierci – na przykład pokrytych płytkami lub szkłem.

  Rzepy Command™ są łatwe do usunięcia – nie pozostawiają pęknięć, dziur, uszkodzonego tynku ani lepkiego osadu.

  Udźwig i usuwanie bez uszkodzeń sprawiają, że rzepy Command™ są idealne do wynajmowanych domów i mieszkań, w których wiercenie nie jest dozwolone, dzięki czemu nie traci się kaucji!

 • Wieszanie na powierzchniach bez ich uszkadzania dzięki haczykom i rzepom Command™

Wszystkie nasze produkty Command™ i rzepy mają maksymalny dopuszczalny udźwig.

Nie masz pewności, który produkt Command™ jest dla Ciebie odpowiedni? Zważyliśmy kilka typowych przedmiotów codziennego użytku, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, jaką wagę umieszczasz na swoich ścianach. Zapoznaj się z wytycznymi Command™ dotyczącymi wagi, aby znaleźć najlepszy produkt Command™ dla swojego projektu.

 • Nawet najlżejsze przedmioty wymagają odpowiedniego podparcia. Nasze mniejsze haczyki utrzymają odpowiednik małego słoika Twojego ulubionego dżemu lub kremu czekoladowego. Słodko!

 • Mąka, ryż i makaron są zwykle dostępne w opakowaniach po 500 g, 1 kg lub 2 kg. Gdy używasz naszych średnich haczyków, pomyśl o średniej wielkości worku z mąką.

 • W przypadku cięższych przedmiotów potrzebujesz rozwiązania umożliwiającego wieszanie na ścianie bez wiercenia, które sprosta temu zadaniu, jednocześnie nie powodując uszkodzeń. 2 kg to tyle co opakowanie proszku do prania. Jeśli nie masz pewności, jaki ciężar są w stanie utrzymać Twoje haczyki, po prostu sprawdź wagę podaną na opakowaniu.

 • Szukasz rozwiązania do powieszenia cięższych przedmiotów? Po prostu porównaj swój przedmiot z dużą butlą mleka, która waży około 3,6 kg!

 • Przedmioty, takie jak ramki i tablice korkowe, mogą być naprawdę ciężkie i tu sprawdzą się nasze rzepy do wieszania obrazów. Średnie rzepy utrzymują ciężar będący odpowiednikiem 5-litrowej puszki z farbą. Gdy farba wyschnie, możesz zacząć wieszać!

 • Udźwig naszych rzepów do wieszania obrazów wprawia w zdumienie! Najcięższa kula w kręgielni waży całkiem sporo, bo aż 7 kg, co oznacza, że te haczyki są wystarczająco niezawodne, aby utrzymać Twoje największe ramki i zdjęcia.

Często zadawane pytania dotyczące haczyków Command™

Zobacz wszystkie często zadawane pytania

Masz pytania? Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami naszych klientów lub kliknij łącze, aby zobaczyć wszystkie często zadawane pytania.

 • O: Odczekanie godziny gwarantuje, że klej zdąży się już mocno związać i będzie miał odpowiednią przyczepność do ściany lub powierzchni, zanim zostanie na niej umieszczony jakiś ciężar. Po pierwszym zastosowaniu zawsze zalecamy zdjęcie ramki (Rzepy do wieszania obrazów Command™) lub haczyka (haczyki Command™) ze ściany, aby mocno docisnąć przez 30 sekund. Pozostaw na co najmniej jedną godzinę przed ponownym zawieszeniem.
 • O: Produktów Command™ nie należy używać na delikatnych lub papierowych tapetach. Mogą nie przylegać dobrze do niektórych tapet winylowych. Gama dostępnych tapet jest bardzo szeroka i niektóre z nich mogą być delikatne. Należy pamiętać, że klej Command™ jest tak mocny, jak łączenie kleju do tapet z tapetowaną powierzchnią.
 • O: Wystarczy podgrzać podstawę suszarką do włosów, aby zmiękczyć klej. Następnie użyj nici dentystycznej, aby delikatnie przeciąć piankę w celu zdjęcia haczyka lub wieszaka z powierzchni. Rozciągnij lub usuń pozostały klej.
Kobieta siedzi na blacie kuchennym z filiżanką w dłoni

Szukasz inspiracji i sprytnych rozwiązań do domu?

Zobacz nasze projekty dotyczące organizacji.

POKAŻ SPRYTNE ROZWIĄZANIA DO DOMU

Chcesz dowiedzieć się więcej lub sprawdzić, gdzie kupić produkty?